Wilier Cento 10 AIR, 229.000 Kč

Wilier Cento 10 AIR, 229.000 Kč

Společnost Wilier byla založena v roce 1906 obchodníkem Pietrem Dal Molin, který společnost založil s myšlenkou konstruovat vlastní kola.

Původní maličký obchůdek se stával postupem času úspěšnější s vzrůstajícím počtem konstruovaných kol.  Po 2. světové válce bylo kolo nejdůležitějším dopravním prostředkem. Cyklistika spolu s fotbalem se stala nejoblíbenějšími sporty. Z toho důvodu byl také společností založen profesionální cyklistický tým. V letech neklidu ohledně budoucího osudu města Trieste, se rozhodl Dal Molin zakomponovat jméno města do názvu společnosti - Wilier Triestina. Wilier se pomalu stával nedílnou součástí cyklistiky a počet zaměstnanců se navýšil na 300 a počet vyrobených kol za rok dosáhl 200 kusů. Ovšem v 50. letech, v době ekonomické zázraku, začali lidé dávat přednost motorkám a Wilier byl v roce 1952 nucen ukončit svou činnost.  V dnešní době je společnost Wilier Triestina opět na nohou a v plné síle díky bratrům Gastaldellovým, kteří v roce 1969 zakoupili značku Wilier Triestina.

Mezi exkluzivní modely značky patří model Wilier Cento 10AIR. velmi rychlé silniční kolo pro nejnáročnější cyklisty, kteří ocení úžasné vlastnosti nejen rámu kola, ale i špičkové vybavení.

Vydává cyklistický čtrnáctideník

 

cykloservis sm